12 maja w programie New’s Desk stacji MBC pojawił się materiał na temat konfliktu między JYPEnter., a mała firmą odzieżową zakontraktowaną przy produkcji „2PMClothes Album”MBC przeprowadziła wywiady z małymi firmami, podwykonawcami zakontraktowanymi do produkcji albumu. Lee Dong Won, który prowadzi małą firmę zatrudniającą czterech pracowników, miał kontrakt z JYP Enter. w ramach którego wykonał nadruki na około pięciu tysiącach koszulek Clothes Album, jednakże sprzedało się tylko 140 kopi albumu i firma JYPEnter. zapłaciła mu tylko za sprzedane ilości towaru, a nie za całe wykonane zamówienie. Nie chodzi tu tylko o firmę należącą do Pana Lee Dong Won’a -wszyscy pozostali podwykonawcy min. szczoteczek od zębów z nadrukiem i t-shirtów, pozostali z długiem wielkości 20,000 000 KRW czyli około 18 000$ USD co dla wszystkich daje sumę 100 000 000 KRW czyli  90 000$. Małe firmy by ograniczyć straty, próbowałyby sprzedać zalegający towar na własną rękę gdyby nie postanowienia wiążącego ich kontraktu. Na pytania MBC odpowiedzialni za PR w JYPEntertainment ludzie,  stwierdzili:”Dopiero od was dowiadujemy się o całej sytuacji i z tego powodu nie za wiele mamy do powiedzenia, nie mamy żadnej wiedzy na ten temat. Jesteśmy w trakcie rozpoznawania sytuacji.”
Dopiero wtedy firma wydała oficjalne oświadczenie:”Dyrektor odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie został zwolniony ponieważ naruszył zasady działania firmy. Nie mogliśmy mieć żadnej wiedzy na temat tego co zaszło między producentami a podwykonawcami. Nowy menadżer zatrudniony przez nas, przejrzał kontrakty i nie dopatrzył się w nich niejasności.
Wysłaliśmy już oficjalne listy do firm, otrzymamy więc więcej detali całej sprawy. W przyszłości, kiedy będziemy pracować z innymi firmami upewnimy się w tym by umowy miały bardziej szczegółowy charakter, tak by żadnemu z podwykonawców nie stała się krzywda.”

 

cr:allkpop